Krzywa przegroda nosowa a skoki

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
tatar
Reputacja: 1
Cyfra: 0

Krzywa przegroda nosowa a skoki

Post autor: tatar » czw 05 kwie 2018, 20:05

Cześć wszystkim!

Chciałem zapytać czy ktoś z was, czy waszych znajomych skoczków cierpi na przypadłość krzywej przegrody nosowej?
Czy to schorzenie jest przeciwwskazaniem w przypadku skoków spadochronowych?

Pytam, gdyż planuję rozpocząć kurs aff, a podczas dzisiejszej wizyty u laryngologa dowiedziałem się, że w ogóle coś takiego mam :shock:
Nie mogę znaleźć nigdzie jasnej informacji na ten temat, poza postem na forum lotniczym w którym stwierdzono, że jeśli nie utrudnia to oddychania to raczej nie jest to problemem (ale wątek dotyczył badań na pilota).

Mam cichą nadzieję, że nie jest to problem, bo szczerze mówiąc nie podoba mi się wizja operacji, tym bardziej że na co dzień nie jest to dla mnie uciążliwe.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

PS: Przepraszam jeśli zły dział, ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego - jestem tutaj nowy ;)

Awatar użytkownika
skydiverek
Cool gość
Reputacja: 117
Cyfra: 1400
Licencja: USPA C

Re: Krzywa przegroda nosowa a skoki

Post autor: skydiverek » ndz 08 kwie 2018, 23:12

Powiem tak: miliony ludzi skaczą co rok na świecie, bez badań, w tandemie z krzywymi przegrodami (wiedząc o nich, albo i nie) i nic się nie dzieje. :-)

NIE można skakać z katarem, zapaleniem zatok, i podobnymi. Ogólnie z infekcją w głowie nie można, bo zwęża ona trąbkę Eustachiusza.

.

ODPOWIEDZ