Wasze opinie o szkoleniu w Polsce

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Re: Wasze opinie o szkoleniu w Polsce

Post autor: Tatjan » ndz 04 gru 2016, 18:11

Się zgadza. Włocek to AFF. W zależności od twoich planów, możesz wybrać: to lub to. Jeżeli chcesz być skydiverem to Włocek. Jeśli chcesz zostać spadochroniarzem to Toruń. Różnica jest następująca: AFF to skok z 4 tys., SL z 1500 m. W AFF trenujesz sylwetkę w spadaniu i lot na czaszy, w SL tylko lot na czaszy. Jeśli przygotowujesz do bycia żołnierze PD to może być. Jeżeli podzielasz inne marzenia - to tylko AFF.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Post autor: fizyk » ndz 04 gru 2016, 22:36

A SL + Tunel + Doszkolenie?
..:: Fizyk

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » pn 05 gru 2016, 07:35

Tyle samo kasy, albo i drożej.

Awatar użytkownika
yyoex
Cool gość
Reputacja: 108
Kontakt:

Post autor: yyoex » pn 05 gru 2016, 13:46

fizyk pisze:A SL + Tunel + Doszkolenie?
Uważam, ze to najlepsza droga; Ile kosztuje, można szybko policzyć: kurs SL, jakieś 5 skoków, potem 10 minut w tunelu (7 skoków AFF to ok. 6 minut pracy w powietrzu - 7 x 50 sekund). Ważne, żeby znalesć odpowiedniego instruktora tunelowego.

Dlaczego instruktorzy AFF zalecają szkolenie metodą AFF? Pewnie jest jakieś powód.
have a nice day
jörgen
Member of the "Beef", SRA 5425, SRA-GW 12, Muff # 5126

Awatar użytkownika
Marek H.
Reputacja: 1
Cyfra: 0
Licencja: -

Post autor: Marek H. » pn 05 gru 2016, 21:07

W sumie fakt. Szkolenie SL 900 pln, 10 min tunel to ok 600 pln może trochę mniej. Aff to koszt od 4400 do 5000 ceny ze skydive.pl.
Jeżeli efekt podobny... Widać lobby aff ☺

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » wt 06 gru 2016, 08:33

Nazywaj jak chcesz. Ale to nie jest kwestia kasy. Na skróty to czerwony kapturek szedł do babci. Nie skrócisz tej drogi. Zapłacisz za to póżniej w skokach.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 06 gru 2016, 10:08

A mi ten pomysł się podoba choć zapewne tak szkolił nie będę. Nie mam obok tunelu i nie lubię być instruktorem w szkoleniu na linę. Ale dwa weekendy po 5 skoków na linę z dobrze przygotowanymi ćwiczeniami na czaszy i treningiem oddzielania się od samolotu. Weekend szkolenia naziemnego sylwetki. Tunel a potem skok egzaminacyjny poziom 7 AFF. To jest bardzo fajny plan. Można spodziewać się, że w ten sposób zaliczony zostanie też hop and pop. Ćwiczenia na czaszy mogą być bardziej efektywne.
Wszystko zależy od instruktorów, metoda szkolenia to tylko narzędzie.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » wt 06 gru 2016, 12:01

No to czekamy na skoczków doświadczalnych.

Awatar użytkownika
Marek H.

Post autor: Marek H. » wt 06 gru 2016, 12:12

Myślę, że dyskusja zeszła na trochę inne tory. Pytałem się o opinie nt Skydive Toruń a nie metodę szkolenia. Wiem czym się różni Aff od SL.
Jestem czynnie latającym pilotem paralotni z napędem więc latanie na czaszy to nie jest dla mnie wielki problem. Bez wątpienia aff jest dla mnie bardziej atrakcyjne niż SL. Jednakże nie wykluczam tej metody szkolenia ze względu na bliskość tej szkoły ( praktycznie widzę ich z okna ) ;-)
Pzdr.

Awatar użytkownika
Marek H.

Post autor: Marek H. » wt 06 gru 2016, 12:15

"No to czekamy na skoczków doświadczalnych."
Ale o co chodzi????

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » wt 06 gru 2016, 12:16

O tryb szkolenia jaki Iwan zaproponował.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 06 gru 2016, 18:01

Myślę, że długo nie trzeba będzie czekać. Raczej dynamiki tych zmian spodziewałbym się od zarządzających tunelami. To byłaby ekonomiczna i efektywna forma zaangażowania klientów w spadochroniarstwo. I też o kasę nie chodzi, chodzi o to, że jeden instruktor SL może jednocześnie obsłużyć wielu studentów SL (przy naziemnym wsparciu) a to jest przy nędznej pogodzie w Polsce i połączeniu uprawnień instruktorskich AFF i Tandem atut niezwykle silny.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » wt 06 gru 2016, 18:15

Zgadzam się z Iwanem, że metoda szkolenia to tylko narzędzie - w sumie i SL i AFF to metody szkolenia do uzyskania świadectwa kwalifikacji, jednak mam takie przeświadczenie, że mogę szafę złożyć przy użyciu dobrej klasy wkrętaka i młotka albo przyzwoitej wkrętarki - efekt ten sam acz szybciej i lepiej wkrętarką, bo jak zmęczona ręka to i wkrętakiem można błąd popełnić :-). Może to trywialne porównanie ale przy założeniu przyzwoitych instruktorów to jednak AFF jest efektywniejsze. Jeśli chodzi o koszty - to już pisałem wielokrotnie, że na sporty spadochronowe nie powinno się patrzeć przez pryzmat kasy - bo dużo, tanio, Tesco - to i w marketach bywa niebezpieczne - a stare przysłowie tez mówi - "tanio kupisz - 2 razy kupisz.." a tu nie jest problemem to, że kupimy niedobre piwo i jak nie smakuje, to w kubeł... :-)

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » wt 06 gru 2016, 18:35

iwan pisze: jeden instruktor SL może jednocześnie obsłużyć wielu studentów SL (przy naziemnym wsparciu) a to jest przy nędznej pogodzie w Polsce i połączeniu uprawnień instruktorskich AFF i Tandem atut niezwykle silny.
Polskie prawo lotnicze mówi, że instruktor musi mieć:
- INS+AFF lub INS SL+AFF - póki co, chyba jest tendencja robienia INS SL+AFF, może poźniej z przedłużaniem różnie bywa - kolejny paradoks naszego prawa - jak INS SL + AFF nie przedłuży SL ( a nie ma samego INS) to robi się nie jasno :-). Kiedyś tandempilot musiał być instruktorem - teraz nie nie musi - zatem chyba nie jest w PL istotna kompilacja uprawnień lecz myślenie instruktora i wybór metody szkolenia przez studenta. Dla mnie akurat nie ma to znaczenia - ważny jest student a nie metoda - uśmiechnięta twarz studenta na koniec sezonu i słowa "dzięki za wszystko i do zobaczenia w przyszłym sezonie" jest największą nagrodą dla instruktora, przynajmniej w moim przekonaniu :-) a jestem też tandempilotem więc wiem, jak to potrafi kolidować - potrafi ale nie musi :-)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 06 gru 2016, 19:59

ej, no weź, czy to znaczy, że nie możesz być w Polsce instruktorem AFF i pilotem tandemu jednocześnie? To znaczyłoby, że Polska jest ponad wszelkimi problemami, jest niezwyciężona!

ODPOWIEDZ