Pytanie o uprawnienia we wniosku o wznowienie ŚK

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
voyteck
Reputacja: 2

Pytanie o uprawnienia we wniosku o wznowienie ŚK

Post autor: voyteck » wt 20 wrz 2016, 23:04

Wysłałem pytanie do ULC-u, ale na razie nie odpowiadają, a sprawa jest dość pilna.

Otóż 10 października mija ważność mojego świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego, wydanego 5 lat temu, czyli jeszcze zanim wpisywało się tam uprawnienia. Przygotowuję formularz do wysłania, żeby je przedłużyć, ale w punkcie 6. wniosku widnieje prośba o "wpisanie do świadectwa [...] uprawnień". W tabeli poniżej są kolumny: "Uprawnienie", "Data ważności" i "Adnotacje ULC". Nie wiem, co mam tam wpisać. Nie mam na przykład żadnego uprawnienia "B" poza tym, które uzyskałem 5 lat temu, a którego ważność kończy się wraz z upływem ważności obecnego świadectwa.

Czy mam to pole pozostawić puste?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Pytanie o uprawnienia we wniosku o wznowienie ŚK

Post autor: iwan » śr 21 wrz 2016, 06:25

Nadmienię, że w Polsce nie skaczę dłużej niż data wydania Twojego śk, ale jak powstawały te dokumenty to przyjmowanym wyznacznikiem wyszkolenia była licencja B FAI. Potem poddane zostało to krytyce, że dokument w żaden sposób nie stopniuje poziomu wyszkolenia. B wydaje się najniższym, ale zupełnie wystarczającym poziomem.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
voyteck

Post autor: voyteck » śr 21 wrz 2016, 08:42

Tylko że nie wiem, co dokładnie wpisać w obu polach. Powiedzmy, że w pierwszym powinienem wpisać PJ(B), ale co z datą? Ja tego B nie uzyskałem gdzieś w środku okresu ważności ŚK, tylko wraz z jego wydaniem, więc jest niejako ważne do 10 października tego roku. Nie mogę też chyba założyć, że właściwa będzie data 10 października 2021 roku, czyli dokładnie 5 lat po upływie ważności obecnego świadectwa, bo jeśli wznowią mi je na przykład 5 października, to nowe będzie ważne do 5 października 2021 roku, prawda?

Na marginesie: innych uprawnień niż podstawowe nie mam.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 21 wrz 2016, 11:05

Myślę, że możesz sprawdzić biuro obsługi klienta ULC, to mili, młodzi ludzie, którzy mają pracę polegającą właśnie na wyjaśnianiu takich problemów
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
voyteck

Post autor: voyteck » śr 21 wrz 2016, 13:54

Może komuś się przyda.

Nie czekając na odpowiedź na wczorajszego mejla (wysłaną na adres kancelarii), zadzwoniłem do BOK-u. W polu dotyczącym uprawnień, o których wpisanie wnioskuję, kazali mi wpisać PJ(B) bez daty ważności, a do tego dołączyć ręcznie napisane oświadczenie o liczbie skoków i łącznym czasie spadania ("Ja, niżej podpisany, oświadczam") oraz skan obecnego świadectwa.

Awatar użytkownika
Maja
Cool gość
Reputacja: 8
Cyfra: 220
Kontakt:

Post autor: Maja » czw 06 paź 2016, 23:52

Ja jako datę ważności uprawnień wpisałam 5 lat od końca ważności obecnego dokumentu i też przeszło. To znaczy, nie mieli żadnych uwag, nie kazali poprawiać, ale jednak wpisali datę 5 lat od wydania nowego, czyli krótszą.

Skanu obecnego świadectwa nie przesłałam i do tego też nie mieli uwag, chociaż wraz z nowym świadectwem przesłali prośbę o odesłanie pocztą poprzedniego.

ODPOWIEDZ