Własny wzór na spadochronie

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot
Reputacja: 3
Cyfra: 2

Własny wzór na spadochronie

Post autor: Robercik » pt 20 sty 2017, 12:28

Mam takie pytanie które chodzi mi po głowie od dłuższego czasu . Jeszcze nie jestem skoczkiem jedynie 2 tandemy ale z kilku postów użytkowników dowiedziałem się że wraz ze skokami jest jak z apetytem rośnie w miarę jedzenia (jakoś tak to szło ) . No więc i tak ponoć jest ze spadochronami . Im dalej tym inny spadochron . Ale przeszukujac forum nie natknąłem się na coś takiego jak wzór własnego spadochronu.

Mam na myśli takie coś ze jak bym chciał już kupić sobie swój spadak to czy mogę wyrobić sobie jakiś wzór kolorów na czaszy czy też jakiś napis . Nie spotkałem się z czymś takim w sieci . Coś jedynie o Polakach którzy poswiecaja swój czas na produkowanie spadochronow i kombinezonów w przystępnej cenie

Ktoś coś wie na taki temat? Starsi weterani może spotkali się z czymś takim w polsce bo za granicą to raczej mają już konkretne ceny za taki sprzęt

..:: edit by fizyk
Zmieniłem temat postu na bardziej odpowiadający treści pytania
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
yyoex
Cool gość
Reputacja: 108
Kontakt:

Re: Spadochrony

Post autor: yyoex » pt 20 sty 2017, 12:50

Robercik pisze:Mam na myśli takie coś ze jak bym chciał już kupić sobie swój spadak to czy mogę wyrobić sobie jakiś wzór kolorów na czaszy czy też jakiś napis
Możesz, np. dla czasz PD, napisy tez można zamówić, koszty dodatkowe ale prawie takie, ile czasza kosztuje (a to dziś ponad 2000 USD)
Podobnie dla pokrowca.
have a nice day
jörgen
Member of the "Beef", SRA 5425, SRA-GW 12, Muff # 5126

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » pt 20 sty 2017, 13:19

A ma znaczenie jaki to wzór czy dla nich to bez wyjątku jaki kolor ? Chyba że podał byś stronę gdzie bezposrednio można by to sprawdzić?
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka
Reputacja: 28
Cyfra: 0
Licencja: 007

Post autor: Martinez » pt 20 sty 2017, 20:23

Robercie, zamiast koncentrowac sie na spadochronie, skoncentrowalbym sie na aff, no chyba ze na koncie sporo $$$ ;)
Plan the jump, jump the plan!

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Moj niewielki fanpage, zapraszam :)

Awatar użytkownika
yyoex
Cool gość
Reputacja: 108
Kontakt:

Post autor: yyoex » pt 20 sty 2017, 20:46

Robercik pisze:A ma znaczenie jaki to wzór czy dla nich to bez wyjątku jaki kolor ? Chyba że podał byś stronę gdzie bezposrednio można by to sprawdzić?
Może to być druk albo naszyte, zależy od materiału i spadochronu - jak cię to bardzo interesuje, wybierz spadochron, metodę i zapytaj u producenta (lub dealera). A jeśli to ma być dla ciebie - za parę lat może to wyglądać całkiem inaczej.
have a nice day
jörgen
Member of the "Beef", SRA 5425, SRA-GW 12, Muff # 5126

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » sob 21 sty 2017, 07:05

Rozumiem . Jeszcze tylko jedno pytanie . Spadochrony z tego co się dowiedziałem najbardziej uczulone są ze tak powiem na ludzki pot i promienie uv . Kontakt z naszym potem można zminimalizować no ale na UV juz nie . Czy spadochron który ma już na sobie te naszywki szybciej się zużywa?
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 21 sty 2017, 09:58

Napisy robi się zazwyczaj na spodniej części a wyeksponowana na UV jest górna powierzchnia. Być może w jakimś stopniu bardziej się niszczy spadochron z napisami ale bardzo trudno to ustalić. Nazwałbym to znikomo istotnym wpływem na żywotność. Naszywane napisy wymagają kontroli, czy się nie odpruwają, bo mogą zakłócić proces otwarcia.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Jarzyn
Cool gość
Reputacja: 46
Cyfra: 1600
Licencja: D

Post autor: Jarzyn » ndz 22 sty 2017, 09:03

NZ Aerospoerts drukuje wszystko co klient sobie zażyczy na czaszy, na dole podaje link z dodatkowymi informacjami i przykładowymi wzorami

http://www.nzaerosports.com/skyart/info

ODPOWIEDZ