Biuletyn Vigila z 9-go listopada

Dyskusje na temat sprzetu spadochronowego, na czym skaczecie, co sie sprawdza itp. Nie zamieszczac ogloszen kupno-sprzedaz.
Awatar użytkownika
skydiverek
Cool gość
Reputacja: 117
Cyfra: 1500
Licencja: USPA C

Biuletyn Vigila z 9-go listopada

Post autor: skydiverek » pn 09 lis 2015, 23:38

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Biuletyn Vigila z 9-go listopada

Post autor: iwan » wt 10 lis 2015, 08:47

To już drugi raz wyłazi im problem z przecinakami. Chyba trochę się spieszą. Wtedy noży nie montował ktoś na linii a akurat nie prześwietlali przecinaków. Teraz znowu niesprawdziło im się. Jeśli dołożyć dość mizerną obsługę klienta, to zastanawiałbym się bardzo poważne, czy warto się łaszczyć na walory ekonomiczne tego urządzenia. Kiedyś byłem przedstawicielem Vigila, po dość niemiłej sytuacji, która mnie z ich strony spotkała, zrezygnowałem. Pozostałem przy Cypresach, które trzymają dawną niemiecką jakość.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Post autor: fizyk » wt 10 lis 2015, 19:30

Noż kur... ..ć, mój Vigil 2+ jest z 10 tygodnia 2015 więc to już marzec. No i numery są na czarnej liście... Czyli czeka mnie przekładka... a układany był 30 lipca.
..:: Fizyk

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 10 lis 2015, 20:33

no może producent jaką rekompensatę kopsnie...Dobra, dobra, wiem że to gruby żart, dobrze, że wymienią nabój ;PPP
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » wt 10 lis 2015, 20:45

Przynajmniej, że kuriera wysyłają po odebranie paczki. Może dogadam się z riggerem i coś spuści z ceny przy przekładce ;)
Jak to wygląda, kiedy otworzę komorę zapasu aby wyjąc cutter, ale bez rozkładania zapasu, można go z powrotem do paczki wsadzić bez ponownego układania? Pamiętam, raz na strefie widziałem, że ktoś wymieniał AAD na nowy i to bardzo szybko poszło więc podejrzewam, że tak właśnie było, po prostu wymiana AAD bez przepakowywania zapasu.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 10 lis 2015, 23:08

Jeśli dasz do tego samego, który układał to tak może zrobić.

Awatar użytkownika
Cuba
Cool gość
Reputacja: 91
Cyfra: 3300
Licencja: D-BPA

Post autor: Cuba » śr 11 lis 2015, 09:39

fizyk pisze:Przynajmniej, że kuriera wysyłają po odebranie paczki. Może dogadam się z riggerem i coś spuści z ceny przy przekładce ;)
Jak to wygląda, kiedy otworzę komorę zapasu aby wyjąc cutter, ale bez rozkładania zapasu, można go z powrotem do paczki wsadzić bez ponownego układania? Pamiętam, raz na strefie widziałem, że ktoś wymieniał AAD na nowy i to bardzo szybko poszło więc podejrzewam, że tak właśnie było, po prostu wymiana AAD bez przepakowywania zapasu.
Tak jak napisał Iwan, jeśli dasz do tego samego riggera to nie ma potrzeby ponownego układania zapasu. Cała operacja zajmuje ok.10-15min. W UK za taką usługę kasują 20% ceny układki zapasu. Chyba że jest złotówa i będzie chciał Cię naciągnąć to skasuje jak za układkę ;-)
live fast die young.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 11 lis 2015, 11:33

Cuba pisze:[
Tak jak napisał Iwan, jeśli dasz do tego samego riggera to nie ma potrzeby ponownego układania zapasu. Cała operacja zajmuje ok.10-15min. W UK za taką usługę kasują 20% ceny układki zapasu. Chyba że jest złotówa i będzie chciał Cię naciągnąć to skasuje jak za układkę ;-)
To wtedy mu zapamiętaj i do niego nie wracaj

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » śr 25 lis 2015, 11:03

W ostatnim biuletynie od USPA wyczytałem takie coś:
Depending on the location of the cutter, the PSB requires that the cutter be replaced either before the next jump, or in cases where the cutter is mounted below the reserve pilot chute, replacement can be completed at the next reserve repack.
W moim Tear Dropie cutter jest pod zapasem. Ale też zawleczka od zapasu znajduje się na plecach. Czy to ma znaczenie? Podejrzewam, że w konfiguracji, gdy cutter jest na dole a zawleczka na górze, pociągnięcie uchwytu i zainicjowanie zapasu nie zostanie zakłócone przez ewentualne poszarpane krawędzie cuttera. Gdy pin jest na dole, może. Czy tak? Bo wg tego biuletynu nie misze przepakowywać zapasu teraz ale mogę poczekać do do końca ostatniego pakowania. Tak czy siak napiszę do Vigila z zapytaniem o to.

..:: Aktualizacja, dostałem odpowiedź:
For a Tear Drop the cutter is located under the pilot chute. So the cutter has to be changed latest at the next repack.
Tłumacząc, ponieważ cutter jest poniżej pilocika, mogę poczekać do następnej układki. A że pytałem również, czy położenie zawleczki jest czynnikiem, wygląda na to, że nie.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 26 lis 2015, 08:30

Fizyk, masz taką sytuację jak ta pierwsza grupa, że przecinak jest pomiędzy zapasem a zawleczką, lub sprężyną i zawleczką, luzik mają tylko ci, którzy mają przecinak pomiędzy dnem pokrowca a zapasem. Javelin, Advance, SWS, Wings itp

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » czw 26 lis 2015, 09:04

No ale ja im właśnie opisałem, jaki mam pokrowiec i zaakcentowałem kwestię położenia zawleczki. Czyżby zatem Vigil mylił się w interpretacji własnego biuletynu? Dopuszczam taką kwestię i mogę pociągnąć temat u nich.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » wt 01 gru 2015, 16:31

Ostatni komentarz od Vigila odnośnie mojego Tear Dropa i położenia cuttera między pilocikiem i zawleczką.
The position has nothing to do with the closing pin/ loop, but with the pilot chute.
Above the pilot chute, the flaps (and loop) moves more and causes more friction on the loop.
On a Tear Drop, the cutter sits against the back of the rig, and doesn’t move.
But if you feel more comfortable in changing it now, no problem.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » śr 02 gru 2015, 09:19

No dobra, dwa lajki są, ale jakiś komentarz od riggera? :)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 02 gru 2015, 09:58

No przecież wyjaśnili o co im chodzi. Jak przecinak jest bliżej góry spadochronu to pętla jest narażona na ocieranie się o ostre krawędzie chujowych przecinaków substytutu AAD. A jak jest głębiej to ryzyko uszkodzenia loopa jest mniejsze.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » śr 02 gru 2015, 14:08

No tak, ale wcześniej wyraziłeś opinię, że mimo wszystko powinienem wysłać na przegląd teraz bo wg. ciebie podlegam pod kategorię (1). Czy ich opinia przekonała Cię czy nie?

ODPOWIEDZ