Atom Millenium uziemiony w Danii

Dyskusje na temat sprzetu spadochronowego, na czym skaczecie, co sie sprawdza itp. Nie zamieszczac ogloszen kupno-sprzedaz.
Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość
Posty: 222
Rejestracja: pt 28 lis 2014, 22:31
Reputacja: 84
Cyfra: 130
Licencja: DFU C
Lokalizacja: Odense, Dania

Atom Millenium uziemiony w Danii

Post autor: mathrick » wt 05 lip 2016, 05:50

DFU (Duńskie Zrzeszenie Spadochroniarskie) właśnie zamieściło komunikat Materieludvalget (Rady Technicznej), uziemiający pokrowce Atom Millenium produkcji PdF do odwołania. Decyzja MU jest jest wiążąca dla skoczków i klubów działających w ramach DFU. Dokument dostępny tutaj.

Tłumaczenie:

Uzasadnienie: Przy corocznych przeglądach i przełożeniu czaszy zapasowej w pokrowcach marki Atom Millenium, wyprodukowanych przez Parachutes de France, wielokrotnie stwierdzono, że pilocik zapasu może mieć trudności z opuszczeniem komory zapasu.

W konsultacji z riggerami, MU stwierdziło, że przyczyna leży w nieprawidłowościach konstrukcji pokrowca. Klapy zapasu nie rozchylają się dostatecznie, przez co pilocik i czasza muszą przecisnąć się przez wąski otwór. Dodatkowo pokrowiec, który wykonany jest z kordury, już wcześniej wykazywał skłonności do sklejania się. Na koniec zaś plastikowe usztywnienia wszyte w materiał klap mają tendencję do odwarstwiania się z czasem, przez co mogą wytworzyć się krawędzie i załomy prowadzące do uwięzienia pilocika.

Objęty sprzęt: pokrowiec Atom Millenium

Podjęte środki: sprzęt uziemiony do odwołania

Uwagi: MU wystosowało prośbę do producenta o wydanie biuletynu bezpieczeństwa z zaleceniami dot. środków zaradczych i modyfikacji.

ODPOWIEDZ