Strona 1 z 1

Koszty związane z dążeniem do uzyskania świadectwa kwalifikacji

: ndz 10 mar 2019, 22:16
autor: Kejsar
Witam,
Zastanawiam się nad rozpoczęciem kursu AFF. Z tego co zdążyłem się zorientować to wydatek około 4500 zł. Czy po odbyciu takiego kursu mogę skakać jedynie z instruktorem, czyli wydawać mniej więcej 300 zł za jeden skok (nie mając żadnego własnego sprzętu)?

W pewnej szkole spadochroniarstwa koszt samodzielnego skoku to 100 zł, wypożyczenie ułożonego spadochronu 50 zł, a nadzór instruktorski kosztuje 5 zł. Czy bez posiadania świadectwa kwalifikacji mogę wykonać skok z takim zestawieniem (155 zł), czy muszę jeszcze opłacić instruktora, który by ze mną skakał? Za 50 zł można wypożyczyć spadochron, a czy do tego dostanę na ten skok kombinezon, kask, wysokościomierz i inne potrzebne sprzęty? Jeśli po kursie AFF mógłbym wykonywać skoki za 155 zł, to czy w ten sposób dałbym radę się przygotować do egzaminu na świadectwo kwalifikacji? Wiem, że do tego trzeba mieć minimum 50 skoków, więc niestety nie mógłbym sobie pozwolić na to, żeby płacić za każdy ~300 zł.

Jak to wyglądało u was? W jakich częstotliwościach skakaliście przed egzaminem? I ogólnie, co jaki czas trzeba odbyć skok spadochronowy, żeby nie była konieczna reedukacja oraz żeby dobrze się przygotować do egzaminu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Re: Koszty związane z dążeniem do uzyskania świadectwa kwalifikacji

: ndz 24 mar 2019, 18:35
autor: Famas
Ja robiłem SL. Koszt 1000 zł. Kolejne skoki po 140 zł. Skoki samodzielne.

Re: Koszty związane z dążeniem do uzyskania świadectwa kwalifikacji

: wt 02 kwie 2019, 12:29
autor: Bartek_K
Nie posiadajac SK mozesz skakac rowniez z innymi skoczkami ale tymi ktorzy posiadaja conajmniej licencje 'C' jezeli chodzi o Polske. Wiec niekoniecznie musisz miec instruktora. Poza tym pytac warto o roznego rodzaju campy, wtedy skaczesz w kilka osob pod nadzorem 'instruktora' dzieki czemu tez koszt rozklada sie na te kilka osob. Mysle ze istotne przede wszystkim jest to zeby skaczac caly czas sie rozwijac. Bo czym skorupka za mlodu nasiaknie...