Pytanie o szkołę AFF

Informacja o kursach i szkoleniach, ceny, terminy i zapisy. Informacje o charakterze komercyjnym tylko za zezwoleniem admina

Moderatorzy: łosiu, Gibu

Awatar użytkownika
DawidGrb
Reputacja: 3
Cyfra: 0
Licencja: -

Pytanie o szkołę AFF

Post autor: DawidGrb » sob 04 cze 2016, 11:37

Cześć, szukałem na forum jakiejś odpowiedzi, lecz nie znalazłem żadnej konkretnej opinii mimo dosyć sporej popularności firmy Skydive.pl (Włocławek).
Chciałbym zapytać, czy któryś z obecnych tu forumowiczów miał przyjemność robić tam szkolenie AFF Standard i jak ocenia sposób przekazywania wiedzy, podejście do kursanta i ogólnie za i przeciw. Interesują mnie opinie z doświadczenia bez marketingowego bełkotu.
Jest to firma, którą biorę pod uwagę w pierwszej kolejności ze względu lokalizację (jestem z Bydgoszczy), lecz chętnie posłucham, czy w moich okolicach równie sprawnie można się wyszkolić.
Jeżeli przez nieuwagę pominąłem istniejący już temat, który pomógłby znaleźć odpowiedzi na moje pytania to sorki i poproszę o link.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Pytanie o szkołę AFF

Post autor: iwan » sob 04 cze 2016, 15:27

Obrazek
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
DawidGrb
Licencja: -

Post autor: DawidGrb » sob 04 cze 2016, 16:00

Dzięki za odpowiedź - drobna pomyłka - temat z pytaniem dot. gestów tutaj zamieściłem :)

http://www.forumspadochronowe.pl/viewto ... 720#p40905

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 04 cze 2016, 17:31

Ups. Tam też wkleję i tu na razie zostawię.

..:: info od moderatora
Sztuczne nabijanie postów, jeszcze jeden raz i będzie czasowy ban. I nie ma, że jesteś admin i do tego właściciel :P

fizyk
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Krzysztof D
Reputacja: 2
Cyfra: 4

Post autor: Krzysztof D » pt 29 lip 2016, 10:34

Witam wszystkich.
Nie wiem czy pytam w odpowiednim miejscu na forum ;-)
Planuje w najbliższym czasie kurs aff we Wrocławiu. Lokalizacja to również kwestia ograniczonych finansów (brak złotej karty ;-)) Mój wybór padł na Xjumpers w Szymanowicach. Czy mógłbym uzyskać od drogich forumowiczów jakieś uwagi? Czy to dobry wybór? Może jakieś propozycje od doświadczonych skoczków? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 29 lip 2016, 12:57

Ich strona jest dość anonimowa. Można doczytać, że mają elektroniczne automaty. Osobiście nie lubię, gdy nie wiem, z kim mam do czynienia. Ale to takie gderanie. Poza tym muszę uważać, bo Fizyk może mnie zbanować ;D

Awatar użytkownika
Krzysztof D

Post autor: Krzysztof D » ndz 31 lip 2016, 07:41

Dzięki. Szkoda, że w życiu sprawy tak ważne trzeba opierać na finansach (ich ograniczeniu) :-(. Gdyby nie to sprawa była by o wiele prostsza;-)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » ndz 31 lip 2016, 08:13

Kwestia finansowa pozostaje nadal otwarta. Cena kursu nie jest bowiem kwotą sztywno określoną. Cena w istocie zależy od pewnej interakcji pomiędzy Tobą a instruktorami, którzy Cię szkolą. Jeśli szkolą byle jak, bo robią tandemy, bo nie mają czasu, bo nie mają chęci lub doświadczenia, bo jesteś mniej uzdolniony, bo jesteś mniej skoncentrowany itp - cena może dalece odbiegać od tej z oferty.
Za każdy nieudany poziom trzeba przecież dopłacić.
Może więc być różnie. Nie da się tego porównać jak np oferty tego samego modelu TV w różnych sklepach.

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 74
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » ndz 31 lip 2016, 10:01

Krzysztof D pisze:Szkoda, że w życiu sprawy tak ważne trzeba opierać na finansach
Tutaj nie chodzi o finanse lecz Twoje predyspozycje. Tak, postęp w nauce zależy tylko od Ciebie i to ,co potrafisz w miarę szybko osiągnąć. Za minusy trzeba niestety dopłacić. Ale warto :-)
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Post autor: fizyk » ndz 31 lip 2016, 17:56

No i też zwróć uwagę, co się skacze na strefach, jaki jest ich biznes plan. Są strefy, które koncentrują się na zarabianiu, czyli robią tandemy i AFF-y głównie, albo na sportowe, czyli głównie skoki sportowe skoczków indywidualnych. Na tych pierwszych przestaną na Ciebie dmuchać i chuchać jak tylko przestaną płynąć pieniądze od Ciebie (skończysz kurs). Może być potem ciężko z czasem instruktora, skokami, bo będą inni, co będą bardziej się liczyli. Będziesz się frustrował i trzeba będzie zmieniać strefę. Wybierz się na strefę docelową w któryś słoneczny weekend i poobserwuj co się tam dzieje, jak wygląda skakanie, ilu mają studentów, jaki jest stosunek instruktorów do nich i ile czasu poświęcają, i co się tam skacze (a co się skacze determinuje doświadczenie skoczków tam, a więc też osób, od których będziesz się uczył w przyszłości kiedy wybierzesz swój kierunek rozwoju: FF, n-way, track/wingsuit, etc). I wyrobisz sobie opinie o miejscu, i tym, czym chcesz tam skakać.
..:: Fizyk

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » czw 04 sie 2016, 21:30

Krzysztof D pisze:Witam wszystkich.
Nie wiem czy pytam w odpowiednim miejscu na forum ;-)
Planuje w najbliższym czasie kurs aff we Wrocławiu. Lokalizacja to również kwestia ograniczonych finansów (brak złotej karty ;-)) Mój wybór padł na Xjumpers w Szymanowicach. Czy mógłbym uzyskać od drogich forumowiczów jakieś uwagi? Czy to dobry wybór? Może jakieś propozycje od doświadczonych skoczków? Z góry dzięki.
Szymanowice? - a może chodzi Ci o Szymanów, pod Wrocławiem? Jeśli tak, to działa tam strefa SkyDive Wrocław i Szkoła Spadochronowa Bluesky Team. Zapewniam, że wszystkie spadochrony wyposażone są w automaty AAD :-). Niedawno szkoła zakupiła dodatkowe, nowe zestawy spadochronowe typu Student i nie tylko więc jest na czym bezpiecznie skakać. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, profesjonalizm instruktorów itp... można przyjechać, zobaczyć, porozmawiać ze studentami AFF - obecnymi i tymi którzy już ukończyli AFF oraz ze skoczkami, którzy ukończyli AFF w ubiegłych latach - a jest ich wszystkich sporo :-). Do Szymanowa dojeżdża autobus komunikacji miejskiej więc nawet dla niezmotoryzowanych dojazd nie jest problemem.

Awatar użytkownika
Krzysztof D

Post autor: Krzysztof D » śr 17 sie 2016, 12:00

Dzięki za info. Tak oczywiście chodzi o Szymanów;-) Już byłem, poznałem kilku fajnych ludzi i pod koniec sierpnia liczę na pierwsze skoki :-) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krzysztof D

Post autor: Krzysztof D » śr 17 sie 2016, 12:21

Niestety słyszałem o "konflikcie interesow" tandemy-uczniowie aff. Szkoły w Szymanowie chyba też chyba nie są go pozbawione, słyszałem od byłych studentów. Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić na własnej skórze i w tedy wypowiem się jak jest tam naprawdę. W moim odczuciu. Najbardziej obawiam się właśnie "przemysłu szkoleniowego i tandemowego". Mam nadzieję jednak, że będzie profesjonalnie i bez konfliktów :-)

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 74
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » śr 17 sie 2016, 18:49

Rozmowa o tym jest na forum dość częsta. Niestety ja tego doświadczam, że jak pojawię się na lotnisku, to kolejka bardzo duża. Tandemy przodują, a reszta to zapchaj dziura na wyloty. Poszukaj strefy gdzie mają duży samolot wtedy będzie łatwiej.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
call3high

Post autor: call3high » śr 07 wrz 2016, 20:19

Cześć, pytam o waszą opinię odnośnie rozpoczęcia mojej przygody ze skakaniem.
Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum i obejrzeniu filmów na yt Atmosfery doszedłem do wniosku, że szkoła ta prezentuje się przynajmniej na papierze przyjaźnie i dobrze, a sam Iwan wydaje się być profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu.
Bardzo chętnie zrobiłbym szkolenie AFF w Hiszpanii i mam na to fundusze oraz możliwości, ale mam wątpliwości czy to rozsądne lecieć tam w ciemno gdy nie oddałem jeszcze żadnego skoku w życiu. Chciałbym przynajmniej raz skoczyć żeby doświadczyć jak to jest i czy chciałbym pakować się w to ze swoim czasem i pieniędzmi. Co mi w takim wypadku polecacie? Czy sensownie jest w takim razie pojechać na przykład do Włocławka, skoczyć 1 level kursu AFF dla spróbowania i nabrania jakiegoś wyobrażenia a potem polecieć do Hiszpanii?
Tandemu nie chciałbym skakać, lot z przyklejonym do tyłka instruktorem mnie nie pociąga.

ODPOWIEDZ