Pytanie o szkołę AFF

Informacja o kursach i szkoleniach, ceny, terminy i zapisy. Informacje o charakterze komercyjnym tylko za zezwoleniem admina

Moderatorzy: łosiu, Gibu

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Pytanie o szkołę AFF

Post autor: iwan » czw 08 wrz 2016, 07:46

Z mojego (instruktorskiego) punktu widzenia to i dobrze i źle zarazem. Dobrze, bo masz już więcej doświadczenia ale źle, bo już masz zapisane pierwsze informacje w głowie.
Staram się szkolić w sposób spójny od samego początku, nieco przeszkadza mi, gdy muszę zmieniać choćby stosowane inne postępowanie w procedurach awaryjnych. Dla mnie, egoistycznie, jeśli chodzi o szkolenie, wolałbym abyś był psychomotorycznie tabula rasa ;) - czyli raczej zacznij od początku u mnie.
Jednocześnie bardzo dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że będę mógł sprostać oczekiwaniom zbudowanym na relacjach innych.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
yyoex
Cool gość
Reputacja: 108
Kontakt:

Post autor: yyoex » czw 08 wrz 2016, 08:30

call3high pisze:Czy sensownie jest w takim razie pojechać na przykład do Włocławka, skoczyć 1 level kursu AFF dla spróbowania i nabrania jakiegoś wyobrażenia a potem polecieć do Hiszpanii?
Rozpoczynasz szkolenie samochodowe w mieście M, po połowie szkolenia szkolisz sie dalej w mieście N, albo/i najpierw samochód X, potem Y, a podejście instruktora moze być tez inne ...
have a nice day
jörgen
Member of the "Beef", SRA 5425, SRA-GW 12, Muff # 5126

Awatar użytkownika
call3high
Reputacja: 3
Cyfra: 0

Post autor: call3high » czw 08 wrz 2016, 19:09

Rozumiem i tak najchętniej bym zrobił, po prostu pojechał i zrobił szkolenie. Po prostu nie chcę włożyć x tysięcy złotych + przelot w obie strony i odłożony tydzień czy dwa tygodnie na coś czego nie miałem nigdy okazji spróbować. Nie lubię gdy moje przekonanie jest zbudowane jedynie na tym co zobaczyłem przed komputerem.

yyoex, rozumiem Twój tok myślenia, to tylko pomysł, próbuję jedynie znaleźć optymalny sposób na spróbowanie skydivingu nie robiąc od razu kursu, bo to chciałbym zrobić w Hiszpanii.

Skoro wolałbyś, żebym był tabula rasa, to może najlepsze będzie po prostu pojechanie w ciemno, zrobienie AFF Intro na wszelki wypadek (żeby mieć spokój wewnętrzny ;) ) i po udanym starcie zostać po prostu.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 08 wrz 2016, 19:33

call3high pisze: Skoro wolałbyś, żebym był tabula rasa, to może najlepsze będzie po prostu pojechanie w ciemno, zrobienie AFF Intro na wszelki wypadek (żeby mieć spokój wewnętrzny ;) ) i po udanym starcie zostać po prostu.
Tak, tak uważam. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
call3high

Post autor: call3high » czw 08 wrz 2016, 20:15

Dzięki za odpowiedzi w takim razie i mam nadzieję widzimy się na wiosnę w Hiszpanii :)

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » czw 08 wrz 2016, 21:18

Wybór Iwana na instruktora AFF uważam za trafny... ale tak w sumie co chcesz sprawdzić? Coś typu, chcę studiowac na Polibudzie w Sevilli ale mam na razie bliżej do Warszawy więc pierwszy rok zacznę w Warszawie... a jak mi się spodoba... jak zaczniesz AFF we Włocławku, np. z Mahoo-em, to pewnie skończysz chyba, że skydiving okaże się niekoniecznie tym, co chcesz w życiu robić. Jednakże, jest ryzyko jest zabawa - jak się w Hiszpanii okaże, że skakanie to nie to, to jest jeszcze zwiedzanie, piękna pogoda, świetna kuchnia. Apropos tandemu i "przyklejonego do tyłka instruktora" - był kiedyś taki dowcip, że przychodzi baba do lekarza z żabą na głowie, lekarz pyta - co Pani jest? a żaba na to: coś mi się do dupy przykleiło... :-) - generalnie, cokolwiek byśmy Ci poradzili i tak wybór należy do Ciebie :-)

Awatar użytkownika
call3high

Post autor: call3high » pt 09 wrz 2016, 15:26

Muppet pisze:Wybór Iwana na instruktora AFF uważam za trafny... ale tak w sumie co chcesz sprawdzić? Coś typu, chcę studiowac na Polibudzie w Sevilli ale mam na razie bliżej do Warszawy więc pierwszy rok zacznę w Warszawie... a jak mi się spodoba... jak zaczniesz AFF we Włocławku, np. z Mahoo-em, to pewnie skończysz chyba, że skydiving okaże się niekoniecznie tym, co chcesz w życiu robić. Jednakże, jest ryzyko jest zabawa - jak się w Hiszpanii okaże, że skakanie to nie to, to jest jeszcze zwiedzanie, piękna pogoda, świetna kuchnia. Apropos tandemu i "przyklejonego do tyłka instruktora" - był kiedyś taki dowcip, że przychodzi baba do lekarza z żabą na głowie, lekarz pyta - co Pani jest? a żaba na to: coś mi się do dupy przykleiło... :-) - generalnie, cokolwiek byśmy Ci poradzili i tak wybór należy do Ciebie :-)

Myślę, że dość trafnie mnie zrozumiałeś i głównie chodzi mi właśnie o to, że okażę się, że skydiving to nie jest coś dla mnie, nie będę w stanie poradzić sobie z presją lub coś w tym rodzaju. Nie jestem jakąś bojaźliwą osobą i zakładam, że instruktorzy na tyle dobrze przygotowują psychicznie i motorycznie skoczka, że takie rzeczy się nie dzieją, ale chciałem chociaż w jakimś ułamku poznać z czym się to je zanim włożę w to taką kasę.

Tak czy inaczej, dzięki za fajną wypowiedź. Cokolwiek byście mi nie poradzili to wybór i tak należy do mnie racja, ale gdy pyta się bardziej doświadczone osoby na jakiś temat to nie po to, żeby nie uwzględnić ich opinii przy decyzji :D Więc dzięki wam.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 09 wrz 2016, 20:38

Jeśli masz wątpliwości, to skydiving jest dla Ciebie, resztę już zostaw mi. No chyba, że przeżywasz okrutne cierpienia wychodząc na otwartą przestrzeń albo stoisz na przejściu na pieszych dwa cykle świateł nie mogąc podjąć decyzji ;D

ODPOWIEDZ