Czy planuje ktoś wizytę na Midsommar / w Gliwicach / we Wrocławiu w czerwcu?

Gdzieś byłeś, widziałeś coś ciekawego? Podziel się!
Informacje o charakterze komercyjnym w Dziale Ogłoszenia za zgodą administratora

Moderatorzy: łosiu, Gibu

Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość
Reputacja: 84
Cyfra: 130
Licencja: DFU C

Czy planuje ktoś wizytę na Midsommar / w Gliwicach / we Wrocławiu w czerwcu?

Post autor: mathrick » wt 26 maja 2015, 22:56

Jako że normalnie operuję z Danii, to ciężko mi forumowiczów spotkać w tzw. realu. W związku z tym, informacyjnie, czy ktoś planuje być w którymś z poniższych miejsc w podanym czasie? Mam zaplanowane wakacje, i w związku z tym będę skakał/latał:
  • Midsommar Boogie, Kristianstad, Szwecja, 18-20 czerwca
  • Flyspot Warszawa, 22 czerwca
  • Wrocław-Szymanów, 26 (być może 25) czerwca
  • Gliwice, 27-28 czerwca

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Re: Czy planuje ktoś wizytę na Midsommar / w Gliwicach / we Wrocławiu w czerwcu?

Post autor: Muppet » czw 28 maja 2015, 21:17

No to się zobaczymy w Szymanowie :-)

Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość

Re: Czy planuje ktoś wizytę na Midsommar / w Gliwicach / we Wrocławiu w czerwcu?

Post autor: mathrick » pt 29 maja 2015, 01:24

O, to super. Jakby co, to wyglądam zasadniczo tak jak na awatarze, tyle że z normalnymi okularami :). Długie włosy, skaczę w białym Bonehead Rev2.

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Reputacja: 21
Cyfra: 0
Licencja: brak
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » pt 29 maja 2015, 10:46

Muppet pisze:No to się zobaczymy w Szymanowie :-)
Muppet - Ty w Szymanowie latasz bardziej na stałe, czy tylko w ten weekend? :)

Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość

Post autor: mathrick » sob 30 maja 2015, 21:26

A tak swoją drogą, to ma ktoś doświadczenia ze Strefą Silesia? Opinie, polecenie, zastrzeżenia (w szczególności opinie nt. ich tandemów)? Bo tak naprawdę nic o tej strefie nie wiem, a powoli do mnie dociera, że nie mam zielonego pojęcia nt. polskiego rynku, i że moje przyzwyczajenie do tego jak się rzeczy robi w Danii zaciemnia mi obraz.

Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość

Post autor: mathrick » śr 24 cze 2015, 12:41

Muppet pisze:No to się zobaczymy w Szymanowie :-)
Niestety warunki pogodowe wymusiły na mnie przesunięcie skoków w Gliwicach na piątek, w związku z czym odpada Szymanów. Szkoda.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Świeżonka
Reputacja: 38
Cyfra: 215
Licencja: B-USPA

Post autor: Grzegorz » czw 25 cze 2015, 09:46

Mój kumpel jeździ na Silesie w Gliwicach ale tylko na zaproszenia, ponieważ normalnie jak jechali ekipą to w ciągu weekendu skoczyli np. po jednym razie (na całe 2 dni!).
Pierwszeństwo na strefie mają oczywiście tandemy, a teraz tego jest mnóstwo.
Jeśli masz znajomości to Cię dopakują do wylotu, jeśli nie to może być ciężko.

Powyższa wypowiedź oparta na relacji kumpla.

Awatar użytkownika
emyl
Nielot
Reputacja: 8

Post autor: emyl » czw 25 cze 2015, 12:55

A możesz powiedzieć coś szerzej na ten temat ? Bo ja po rozmowie z moim znajomym mam zupełnie odmienne odczucia.
Ile osób przyjechało ? Studenci na aff ? Samodzielni ? Chcieli tylko razem skakać ? Nie było spadaków do wypożyczenia ?
Z tego co wiem tam idziesz do manifestu i po prostu planujesz się na wylot jaki chcesz i są wolne miejsca. Tj. 5,6,8,11. Kto wcześnie przyjeżdża to ma wybór, chyba że tam jest np. tylko 3 do przodu.
Robią tam prawie 20 albo i więcej wylotów dziennie. Więc na 40 wylotów wejść do samolotu raz ,to sorry, trzeba być niezłym łosiem. To nie mały aeroklub co robi 5 wylotów na krzyż albo lata Jakiem.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Świeżonka

Post autor: Grzegorz » czw 25 cze 2015, 14:07

Zjeżdżali się tam w kilka osób (5-6), samodzielni, większość ze swoim sprzętem, jeden tylko pożyczał.
Najprawdopodobniej tak dużo ludzi chętnych do skakania i dużo tandemów. Wiadomo że kto pierwszy w manifeście ten sobie poskacze :P
Nie dopytywałem się o więcej szczegółów :)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 480
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 25 cze 2015, 18:22

Pribram koło czeskiej Pragi. Latają turbolety, nikogo o nic nie trzeba prosić. Dobra pogoda, dobre zakwaterowanie, profesjonalna obsługa. Duża wypożyczalnia sprzętu.

Czasami zastanawiam się, czy Wy chcecie skakać, czy narzekać i czekać ;) Zgadajcie się, zaklepcie sobie na miejscu hotel i naskaczcie się do woli a nie denerwować się i szarpać o kilka, łaskawych wylotów
http://en.skycentrum.cz/
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Grzegorz
Świeżonka

Post autor: Grzegorz » czw 25 cze 2015, 20:31

Tak mam zamiar robić jak tylko zdobędę licencję ;)

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 93
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » sob 27 cze 2015, 22:40

emyl pisze: Więc na 40 wylotów wejść do samolotu raz ,to sorry, trzeba być niezłym łosiem.
ja tam nigdy nie miałem większych problemów żeby znaleźć sobie miejsce w samolocie...
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość

Post autor: mathrick » ndz 28 cze 2015, 15:00

Ja dla porządku zgłoszę, że nie miałem problemów, dałem radę skoczyć 2 razy na ~2h pobytu tamże, w tym skok w jednym zrzucie z tandemem mojej mamy, który też został zrobiony bardzo porządnie i ku zadowoleniu usługobiorczyni. Co prawda z nieufnością podeszli do jeża pt. "duńska licencja" i jak to przełożyć na realia polskie (nie winię tutaj nikogo, bo sam tych realiów nie rozumiem), ale zwyczajnie skoczyłem pod nadzorem i też nie było problemu. Jeśli o mnie chodzi, można śmiało polecić.

PS. Zdziwiłem się za to, jak spacerową prędkość wznoszenia ma Turbo Finist. Nawet C-182T (śmiem twierdzić, że bez RG) prawdopodobnie by go przegoniła. Ale bardzo wygodne wyjście, no i jednak zabiera dwukrotnie więcej skoczków na raz.

ODPOWIEDZ