Tunel MAXFLY koło Bydgoszczy

Informacje dotyczące tuneli aerodynamicznych. Imprezy, ceny szkoleń, opinie o instruktorach

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Reputacja: -19
Licencja: D
Kontakt:

Re: Tunel MAXFLY koło Bydgoszczy

Post autor: Max » wt 02 gru 2014, 12:25

Mamy promocje i nawet minuty za free :-) Mogłem napisać też 160/min i nie minąłbym się z prawdą, bo FFC ma taką i osobiście uważam, że jest ok dla gościa który chce wejść na sprawdzenie się jakby nie było porównywalna ze skokiem studanta a nawet 10 sek dłużej lata ;-)
Póki co jest jak jest ale będziemy walczyć o zwiększenie prędkości umożliwiające latanie FF no może nie dla wszystkich ;-) w grę wchodzi zawrotka powietrza co da nam możliwość pracy całorocznej. Mamy super miejscówkę z dużym potencjałem na inne atrakcje wiec niekoniecznie tylko latanie w tunelu możemy zaoferować :-D

https://vimeo.com/112937084

Więcej znajdziecie na fb @4extreme :-D

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 73
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » wt 02 gru 2014, 12:44

ok, a możesz napisać w skrócie cennik latania w tunelu?
Tzn, np. dla mnie -parametry :) 104 kg waga, 190 cm wzrost.
Ile pln? za minute i jak to się rozkłada przy dłuższym lataniu, kolejne minuty.
Dzięki.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Kontakt:

Post autor: Max » czw 19 lut 2015, 17:43

Witami pozdrawiam Wszystkich, tych którzy mnie nie lubią też ;-) Mam dla Was dobre wieści :-) Właśnie rozmawiałem z prezesem GZRM -wymieniają nam wentylatory :!: :!: :!: produkcji amerykańskiej jak mnie zapewniał dadzą nam 60m/s a może i więcej :-D :-D :-D we wtorek lub środę jedziemy na test -mają taki jeden już gotowy -ta sama średnica ta sama moc więc jeśli będzie tak jak mówił to PROflajerzy też będą u nas mile widziani :-> no i nie będziecie musieli zbijać z wagi do 80 kg ;-) ale mimo to warto sam 12 zgubiłem :mrgreen: osoby zainteresowane współpracą zapraszam do kontaktu .

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Kontakt:

Re: Wypadek ucznia 11 maja

Post autor: Max » pt 29 maja 2015, 10:13

Nie pierwszy i nie ostatni to wypadek ze skutkiem śmiertelnym :( tak się zastanawiam kiedy wreszcie instruktorzy pójdą po rozum do głowy i zaczną od przygotowania ucznia w tunelu przed pierwszym skokiem ? ! Może czas już obudzić się !!! są 3 tunele wiec zacznijcie szkolić uczniów w nich w 100% a nie tylko tych na których możecie zarobić !!! A ja zaapeluje do UCZNIÓW -Nie słuchajcie instruktorów którzy Wam wciskają to ,że nauka latania w tunelu Wam do niczego jest przydatna i potrzebna . Jest potrzebna choćby w takich wypadkach jak powyższy i każdy który się wydarzył w przeszłości !!! Madzia -B-szcz w 3 skoku ,Jacek Mirosławice 1skok i wiele innych w czasie mojej 30 letniej praktyki w tym sporcie !!! W zeszłym tygodniu przyjechało do mnie 3 uczniów na 20 minut latania każdy -o dziwo tunel im polecił skoczek z dużym doświadczeniem z zastrzeżeniem aby nie informowali o tym instruktora. :roll: Hmm może w końcu zdrowy rozsądek zwycięży a nie kasa za wszelką cenę w tym wypadku cenę życia. Pozdrawiam i życzę bezpiecznych skoków.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Post autor: fizyk » pt 29 maja 2015, 10:22

No Max, ale chyba trochę w tym tunelu odleciałeś. Jasne, tunel jest pomocny ale IMHO do nauku spadania, a wypadek do którego się odnosisz, jak i ten z Mirosławca, miał zupełnie inne przyczyny, wymagał szkolenia, do którego żaden tunel się nie nadaje. Szkolenie teiretyczne, procedury, przygotowanie fizyczne, sytuacje awrayjne i odpowiednie reakcje.
..:: Fizyk

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 480
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 29 maja 2015, 11:21

Max, rozumiem że masz potrzebę reklamowania swojego tunelu. Wyrazem szacunku dla innych, potencjalnie poszukiwanych przez Ciebie klientów byłoby jednak poczytanie treści postów, w których się wypowiadasz.
To był skok w kursie na linę. Nie wiem, czy powinienem dalej tłumaczyć, że wobec tego nietrafione są twoje sugestie. :evil:
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Kontakt:

Post autor: Max » pt 29 maja 2015, 11:37

No jak tak się zastanowić to nie wiem czy dałbym sobie radę w takiej sytuacji, bo w drugim i 7 skoku miałem zamknięte oczy ze strachu . Przez te 7 skoków latałem Freeflyejm a płasko przez 3 sekundy spadałem dopiero w 9 skoku gdzie widziałem zielone a nie niebieskie tło .
Procedury i sytuacje awaryjne miałem wałkowane przez kilka miesięcy - kurs teoretyczny w okresie zimowym. Akurat w tych wypadkach kluczową sprawą było płaskie spadanie i przede wszystkim płaskie spadanie !!!! Tak na 99% oboje Małgosia i Jacek dali by sobie radę z procedurami gdyby umieli płasko latać !!! 20 sek to mnóstwo czasu na podjęcie decyzji i odpowiedniej reakcji ale w wypadku spadanie bez kontroli panika ,stres mnożone jest x 100. Płaskie odejście S/L to też 100% pewności ,że nie zostanie opleciony linkami przy otwarciu , trochę takich wypadków i incydentów widziałem.

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Kontakt:

Post autor: Max » pt 29 maja 2015, 11:57

nie mogę edytować więc post za postem w ripoście dla Iwana ; Iwan i co z tego że to skok na linę skoro nie pierwszy to wypadek ,który jest spowodowany otwarciem w niestabilnej-free pozycji :evil: Ciekawe jak Ty będziesz spadał w takim skoku S/L ? Reklamuje , bo uważam ,iż jaki by nie był to tunel nawet odpustowy to da on większy progres niż klasyczne szkolenie. Mój instruktor uczył nas i oswajał na strugach AN-2 przy starcie i to też dawało jakiś postęp w nauce. W zeszłym sezonie była u mnie Polka -skacze w Szwecji 20skoków szkolenie trochę przypominające nasze S/L po 20 minutach tunelu zaliczyła szkolenie .Z materiału filmowego z tunelu jaki otrzymała jej instruktor był pod wrażeniem ,że tak dobrze sobie radziła w skoku egzaminacyjnym już myślał ,że odpuści sobie skakania a ona właśnie ma jutro 100 skok :) muszę kończyć ,bo mam studenta z Konina :) 4 skoki AFF więc trzeba będzie popracować trochę aby instruktor miał mniej siwych włosów ;)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 480
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 29 maja 2015, 12:57

Raczej dałbym sobie nadal radę w skoku SL, choć to trochę odbiega od tematu, miało mnie to chyba zmiażdżyć, ale jakoś nie zmiażdżyło bo byłem szkolony właśnie na linę.
Nie wiem, czy tylko udajesz, czy faktycznie nie widzisz różnicy pomiędzy ćwiczeniem w tunelu a mechaniką oddzielenia się od samolotu. Może na twoim tunelu proponujesz także ćwiczenia odbicia się od progu i ustawienia w powietrzu. Może ćwiczysz pozycję do wyjścia z samolotu na ogon?
Jak zwykle, bez zmian, wpadasz w jakiś temat bez żadnego przemyślenia a potem wdajesz się w pyskówki. Podczepiłeś na szybko reklamę swojego tunelu do niefortunnie dobranego tematu, który akurat jest na topie. Niewiele pod tym kątem nie różnisz się od zwykłego spamera. Teraz będziesz zaś się wykłócać i walczyć ze wszystkimi aby utrzymać swój wpis wysoko w notowaniach.
To są zachowania, które wydają się być bardzo nieeleganckie.
Jednocześnie chciałbym cię uprzedzić, że nie mając nic do twojego tunelu, za podczepianie nieprzemyślanej reklamy możesz być zbanowany i jeśli sobie teraz będziesz piskać, że jestem niedobrym adminem, to uwierz, że mam cię dokładnie tam, gdzie i ty wydajesz się mieć mnie.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Kontakt:

Post autor: Max » pt 29 maja 2015, 22:43

Iwan i pewnie w tych 8 skokach spadałeś płasko ? bo Ty to talent na skalę światową jesteś ! ale też są tacy jak ja dla których pierwsze skoki to nie bułka z masłem a walka z własnymi słabościami i strachem była !!! Tunel pozwala na poczucie prędkości a umiejętność latania daje pewności siebie ,że w sytuacjach extremalnuch będzie uczeń świadomy co się z nim dzieje podczas lotu. Trochę już osób u mnie latało w różnym wieku i płci więc mogę coś powiedzieć o ich zachowaniach. Mimo, iż to nie skok w przepaść to stres jest czasami tak duży, że paraliżuje latających,byli tacy co po 10 sekundach wychodzili bo nie mogli np. oddychać pewna pani tak mocno mnie chwyciła za dłonie,że nie mogłem ich wyrwać . Zamiast wylewać na mnie pomyje napiszcie co zrobić aby uniknąć takich wypadków !!!

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » sob 30 maja 2015, 20:14

Max w tym co piszesz jest sporo prawdy ale.. Wydaje mi sie że namawiasz na swój tunel bardziej instruktorów niż przyszłych skoczków przecież oni maja swój rozum .Myslę że wielu instruktorów celowo im tego nie prponuje bo tam jak wiadomo w górze emocje się róznią ,i żaden superhiper tunel tego nie odtworzy.Tak zgadzam się że prawidłowa płaska przy oddzieleniu sie przy skoku na linę ma znaczenie ja ją złapałem w skoku 15(fajny konkurs kto szybciej ) bo w miedzyczasie miałem ratowanie ,ale ja to bez talencie jestem

Awatar użytkownika
Grzegorz
Świeżonka
Reputacja: 38
Cyfra: 215
Licencja: B-USPA

Post autor: Grzegorz » sob 30 maja 2015, 21:08

Ja latałem 30 min w tunelu tydzień przed moim kursem AFF i wg moich odczuć jest to zupełnie inna bajka. Po wielu skokach można jeździć sobie latać na tunel i doskonalić technikę np. we freefly. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 73
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » ndz 31 maja 2015, 01:04

Max pisze: Madzia -B-szcz w 3 skoku
Jeśli możesz napisz coś więcej jak nie na forum to na priv. Dzięki!
Również o wypadku z Włocławka- Gosi.
Dzięki!!! Pozdro!!!
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Post autor: Tatjan » ndz 31 maja 2015, 07:19

;-)

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Kontakt:

Post autor: Max » ndz 31 maja 2015, 23:59

mariusz.hc pisze:Max w tym co piszesz jest sporo prawdy ale.. Wydaje mi sie że namawiasz na swój tunel bardziej instruktorów niż przyszłych skoczków przecież oni maja swój rozum .Myslę że wielu instruktorów celowo im tego nie prponuje bo tam jak wiadomo w górze emocje się róznią ,i żaden superhiper tunel tego nie odtworzy.Tak zgadzam się że prawidłowa płaska przy oddzieleniu sie przy skoku na linę ma znaczenie ja ją złapałem w skoku 15(fajny konkurs kto szybciej ) bo w miedzyczasie miałem ratowanie ,ale ja to bez talencie jestem
Mój tunel jest zły a gdyby był strefowy były bardzo dobry :?: :?: :?: namawiam instruktorów, bo komu jak komu ale to właśnie instruktorom powinno zależeć na tym aby uczeń był dobrze przygotowany do pierwszych skoków :!: :!: :!: A uczeń powinien mieć wiedzę o tym ,że może skorzystać z 3 tuneli w kraju od instruktora , ja nie jestem w stanie dotrzeć do wszystkich studentów ;-)

ODPOWIEDZ