Tunele w Polsce

tematy luźno związane ze skokami :)
Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 487
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Tunele w Polsce

Post autor: iwan » ndz 04 gru 2011, 11:44

Zaczęło się robić głośno o dwóch projektach związanych z tunelami.
Za jeden bierze się wojsko polskie, za drugi Maxfly
Wojsko podobno zaczyna z wysokiego cis i ich projekt ma być na wypasie ale nie wiadomo konkretnie kiedy.
Maxfly podobno ruszył o czym mogą świadczyć zdjęcia i treści, które prezentuje na Loniczej Polsce

za LP

Fot. Maxus
Obrazek
Ruszyła budowa pierwszego w Polsce rekreacyjnego urządzenia wytwarzającego strumień powietrza o takiej prędkości, by mógł unieść człowieka. Przedsięwzięcie to realizuje skoczek spadochronowy Dariusz Makowski, właściciel firmy „Maxfly” z Bydgoszczy. Budowy prototypu tunelu podjęła się firma z Gdańska, która jest czołowym europejskim liderem w budowie wentylatorów wykorzystywanych w przemyśle.

Termin zakończenia inwestycji zakładany jest na początek kwietnia, tak by pierwsi adepci spadochroniarstwa mogli bezstresowo nauczyć się podstaw płaskiego latania w strugach powietrza przed pierwszym w ich życiu skokiem.

W Polsce nie ma obecnie tunelu aerodynamicznego, umożliwiającego trening płaskiego spadania. Skoczkowie spadochronowi wyjeżdżają na szkolenia za granicę, m.in. do Niemiec, Czech, Francji, Hiszpanii czy USA.

Inwestycja firmy „Maxfly” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Do wytwarzania unoszącego człowieka strumienia powietrza wykorzystane będą trzy widoczne na poniższym zdjęciu wentylatory.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Habibi
Cool gość
Reputacja: 11
Cyfra: 58

Re: Tunele w Polsce

Post autor: Habibi » pn 05 gru 2011, 23:51

Ciekawie :-) Może i do nas w końcu dotrze cywilizacja i wyjazdy na tunel będą tańsze o koszt podróży i zakwaterowania ;-) Aczkolwiek Hiszpania jest fajna i wyjazdy tam mają swój klimat (chodź byłem tam z wami tylko raz jak na razie)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1999
Licencja: D-031281
Kontakt:

Post autor: Ula Ursula » wt 06 gru 2011, 09:49

no niestety jak pisalam w innym watku tunel w hiszpanii na razie niedostepny dla cywilow... wojsko rozpisuje przetarg na obsluge cywilow (pare mocno ustawionych szkol spadochronowych z polski podobno sie intersuje ;)

tak wiec w Hiszpanii pozostaje tluczenie cyfry i turystyka....., dobre zarcie...., slonce.... i takie tam...

Awatar użytkownika
Habibi
Cool gość

Post autor: Habibi » śr 07 gru 2011, 14:36

A ja powiem tak :-) Nieważne gdzie, ważne z kim! :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
aisha
Cool gość
Reputacja: 0

Post autor: aisha » czw 08 gru 2011, 08:41

ależ będzie się działo...
Quot capita tot sensus

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 08 gru 2011, 15:18

nie wiem tunel w Polsce to dobry pomysł, to znaczy dla skoczków na pewno. Chodzi mi o tego, kto ten pomysł realizuje. To się musi kręcić, skoczków w Polsce nie ma zbyt wielu, duża część patrzy jak przyoszczędzić na bezpieczeństwie i zdrowiu to co dopiero brać się za latanie. Transport w Polsce jest koszmarny, więc na zagraniczniaków też nie za bardzo można liczyć. Zresztą skąd? Z Niemiec? mają swoj tunel, z Czech, Francji itd to samo.
Ale kto to mówi ;) Jak jest pomysł to go za rogi a potem się zobaczy albo wóz albo przewóz. Zawsze można zacząć coś innego
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Post autor: Tatjan » pt 09 gru 2011, 12:22

Realizacja marzeń to bolesna sprawa.sprawa wygląda wyważanie otwartych drzwi
; po co konstruować samemu? Lokalizacja u siebie na podwórku fajnie ale kto tam trafi?
I nie samym tunelem skoczek żyje... Okolica też się liczy...
Cóż szanse są słabe wg mnie!

Awatar użytkownika
Szadi
Cool gość
Reputacja: 2
Kontakt:

Post autor: Szadi » sob 17 gru 2011, 14:55

To myślicie że buduje od razu muzeum? wydaje mi się że ci co nie skaczą też się mogą fajnie bawić
Lepiej siedzieć cicho i udawać mądrego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Post autor: Tatjan » sob 17 gru 2011, 21:00

Cholera wie....

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » ndz 08 sty 2012, 23:18

Że też nie zliczę ile to było śmiechu i ironii na innym forum... a jednak projekt ruszył .Nie musi pewnie nie wiadomo to ile od razu zarabiać i wyglądać jak skyventure czy aerokart , ale myslę że musi sie kręcić bo jak by nie było będzie to 1 tunel u nas :-D

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Reputacja: -19
Licencja: D
Kontakt:

Post autor: Max » śr 07 mar 2012, 16:53

Tak wygląda projekt :
Obrazek

Awatar użytkownika
Max
Świeżonka
Reputacja: -19
Licencja: D
Kontakt:

Post autor: Max » czw 08 mar 2012, 20:09

co do pytań zadanych wyżej, wszystkim zajmuję się Pan: dr hab. inż. Zygmunt Wierciński z GZRM, zapewniam, ma on bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o sprawę jego wentylatorów.

Dane techniczne/ osiągi:

* prędkość max strug - 210km/h,
* średnica wylotu - Ø 3m,
* strefa latania obudowana "plexi",
* wysokość strefy do latania 4m,
* zasilane - agregat prądotwórczy 800 kvA do rozruchu trzech silników 160kW każdy,

Awatar użytkownika
Habibi
Cool gość

Post autor: Habibi » ndz 27 maja 2012, 22:29

Iwan zakładając temat mówił o dwóch tunelach w Polsce. Ja dziś zauważyłem jakąś reklamę Maxfly i z ciekawości jak idą prace nad projektem wpisałem w google "tunel aerodynamiczny w Polsce" i trafiłem na tą stronę (usuwam link bo jakiś arab zhakował stronkę, jak się coś zmieni to wrzucę jeszcze raz). Czyli co szykują się nam trzy tunele w Polsce?? :shock: Obiekt powstanie w centralnej Polsce, w pobliżu skrzyżowania dróg krajowych nr 8 i nr 1, czyli wychodzi na to, że Piotrków Trybunalski. Tu jeszcze trochę o projekcie http://www.samoloty.pl/index.php/artyku ... e-w-polsce
Obrazek

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 28 maja 2012, 08:44

NIe mam zielonego pojęcia, zamieszczone na stronie treści nie niosą takiej informacji. Pewnie Yeti mógłby nam coś napisać na ten temat. Mi to wygląda na to przedsięwzięcie Maxflya
Trzy tunele w Polsce, ho ho ho to się odciśnie trwałym piętnem na wzroście jakości techniki swobodnego spadania. Choć w następstwie może być znowu pęd ku zmniejszaniu spadochronów, czyli w następstwie połamane nóżki.
Kto to wie

Awatar użytkownika
Jaros
Cool gość
Reputacja: 0
Kontakt:

Post autor: Jaros » pn 28 maja 2012, 18:07

A czy ktoś może już cokolwiek powiedzieć o tunelu, który miał działać od kwietnia? - mam na myśli, czy ktoś już tam był i może podzielić się spostrzeżeniami ;-)

ODPOWIEDZ