Licencja

Dyskusje dotyczące USPA, SIM, uprawnien, wydawania licencji USPA ITP., jak rowniez innych stowarzyszen, uznawania licencji itp.

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 93
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Re: Licencja

Post autor: łosiu » czw 04 paź 2012, 00:37

dziękuję za sprostowanie :)
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
Krystal
Nielot
Reputacja: 0

Post autor: Krystal » pn 08 paź 2012, 12:42

Ciekawe, Polska nie ma żadnej strefy zrzeszonej w USPA, ale Chrcynno DZ mimo to jest w programie Sisters in Skydiving ;-)

Ale dzięki za informacje, widzę, że naprawdę dużo można się na tym forum nauczyć :) Możecie mi jeszcze wytłumaczyć, co dokładnie może zrobić skoczek w Polsce po ukończeniu kursu AFF w Hiszpanii? Konkretnie, kiedy znajdę strefę, gdzie uznają mi ten kurs (np. we Włocławku) to czy skoki, które tam zrobię, zaliczą się na poczet przyszłej licencji USPA, jeśli ta strefa nie jest zrzeszona w USPA? Coś czuję, że te przepisy są dość zagmatwane… Bo z tego, co zrozumiałam z innego wątku, o ŚK nie ma co się starać, jeśli kurs AFF robiło się w szkole nie zrzeszonej w ULC. Po prostu zastanawiam się, jak powinna wyglądać dalsza „kariera” skoczka, który chciałby zdobyć oficjalną licencję ;-) Wiadomo, do Hiszpanii można wrócić, ale wypadałoby też bardziej regularnie skakać i mieć to na wszelki wypadek jakoś udokumentowane.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 477
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 08 paź 2012, 15:57

można to zrobić na parę sposobów ;) Można zrobić licencję BPA (British PA) to stowarzyszenie funkcjonujące w UE. Można też, spędzić weekend na jednej z czeskich stref (powiedzmy na wiosnę, bo tam zawsze wiosną jest lepsza pogoda) i zrobić sobie licencję czeską, również UE i nikt jej nie może kwestionować.

Te proste tricki pokazują, jak krótkie są nogi interpretacji przepisów, gdzie każda kolejna licencja USPA jest sprawdzana przez ULCspecjalistę, czy aby nie jest podrobiona.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1999
Licencja: D-031281
Kontakt:

Post autor: Ula Ursula » pn 08 paź 2012, 17:03

Od wielu lat co roku zimo-wiosna szkolimy ludzi wg USPA w Hiszpanii i jakos nikt nie ma problemu ze skakaniem. To co wymysli organizator skokow bojacy sie ze nie wyrobi z dupokrytkami, to juz kwestia danej strefy. Na szczescie masz coraz wiekszy wybor - chociazby nowopowstajacy Kamien Slaski. Na strefe jezdzi sie nie zawsze tam gdzie najblizej, do nas ludzie przyjezdzali ze SZczecina i Krakowa bo pasowala im Atmosfera.

Awatar użytkownika
Krystal
Nielot
Reputacja: 0

Post autor: Krystal » wt 09 paź 2012, 11:08

ula pisze:Na szczescie masz coraz wiekszy wybor - chociazby nowopowstajacy Kamien Slaski.
:) Tam bym miała niedaleko. Zresztą mam samochód, więc dojazd na strefę nie powinien być problemem.

Awatar użytkownika
SuperfastJellyfish
Reputacja: 1
Cyfra: 0
Licencja: brak

Post autor: SuperfastJellyfish » czw 12 kwie 2018, 13:15

Hej, odgrzewam temat bo przymierzam się do zrobienia kursu AFF i nie mogę znaleźć odpowiedniej szkoły. Interesuje mnie licencja USPA A bo chcę skakać glównie za granicą, ale ze względu na bezpieczeństwo chciałbym dobrze zrozumieć teorię i przerobić ją w języku polskim.

Czy to prawda że jedynymi miejscami gdzie mogę to zrobić są Mirosławice i Sevilla? W internecie jest wiele stref oferujących AFF, ale brak na nich wzmianki o kontynuacji do USPA A. Także teoretycznie AFF mogę robić gdziekolwiek, ale żaden z instruktorów nie ma uprawnień żeby podpisać mi papierek z USPA.

Jak w praktyce wygląda nadzór instruktora nad skokami nr 8-25?

Mam pokorne przeczucie że w moim rozumowaniu jest błąd, proszę wytłumaczcie mi to.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 477
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 13 kwie 2018, 16:05

Kamil, nie ma znaczenia, gdzie zrobisz AFF. Gdy już go zrobisz i będziesz chciał licencję to prujesz do jakiegoś instruktora USPA, dopełniasz formalności (skoki coachowane, ćwiczenia na czaszy itp) i masz licencję USPA. Ciężko mi to pisać, ale zestawienie Mirosławic i Sewilli to zgrzyt. Wiem, że USPA stanowi podstawę do tego zbioru wspólnego ale oba te miejsca to zupełnie inna filozofia i jakość szkolenia ;)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

ODPOWIEDZ