Spadochroniarze zatrzymani w Maladze

tematy luźno związane ze skokami :)
Awatar użytkownika
Jarzyn
Cool gość
Reputacja: 46
Cyfra: 1300
Licencja: D

Spadochroniarze zatrzymani w Maladze

Post autor: Jarzyn » ndz 13 lis 2016, 11:28

http://www.wykop.pl/ramka/3447033/incyd ... atrzymane/

Pytanie do hiszpańskich rezydentów czy to ktos odwiedzający was, znacie jakieś szczegóły, zwłaszcza przyczynę tego całego zamieszania i czy poszło np. o spadochrony w bagażu ? Moze byc istotne dla przyszłych podróży ze sprzętem.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 477
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Spadochroniarze zatrzymani w Maladze

Post autor: iwan » pn 14 lis 2016, 19:45

Poszło o nadawanie bagażu i zmiany imienia związane z przebukowaniem biletu. Podobno rozmowa zaczęła się robić coraz bardziej napięta, doszło ponoć do nagrywania przez jednego z uczestników tego zamieszania telefonem komórkowym. Wydawało się, że wszystko poszło dobrze, ale na pokład samolotu weszło dwóch umundurowanych, prosząc o wyjście dwie osoby z dużej grupy skoczków. Reszta skoczków zaczęła się wstawiać za dwójką, przyszło więc więcej mundurowych i cały samolot został opróżniony. Odseparowano część osób, część wróciła do samolotu, część trafiła do aresztu.
To była spora grupa skoczków z Chrcynna, którzy odwiedzili Sevillę.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » pn 14 lis 2016, 20:17

Nie znam sprawy ale Jarzyn zadał dobre pytanie :-). Kilka razy leciałem Ryanem zabierając spadochron na bagaż podręczny i nie było problemu - raz panienka przy odprawie uznała, że torba (w której był spadak) nie spełnia kryteriów wymiarów - powiedziałem jej, że jest elastyczna więc jak chce, to wcisnę ją do pudełka do badania rozmiarów a poza tym, to mogę zabrać spadochron na pokład bez torby - jeśli chcą abym im straszył pasażerów :-) - bez problemu usłyszałem - ok, możesz iść z torbą :-). W USA zdarzyło mi się, że pan z TSA podczas kontroli bezpieczeństwa powiedział, że nie mogę wejść na pokład ze spadochronem, gdy poprosiłem o podanie przepisu, który tego zabrania, zadzwonił po kierownika zmiany a ten powiedział, że mówi o tym przepis regulujący wnoszenie akcesoriów zawierających ładunki pirotechniczne i zapytał, czy ta odpowiedź mnie zadowala, odpowiedziałem, że tak - więc zapytał, czy automat jest wyłączony, popatrzył na display i pozwolił mi iść dalej, mówiąc Blue Sky :-) - pewnie skoczek :-) - generalnie na terenie USA wielokrotnie miałem spadochron w bagażu podręcznym. Na trasach transatlantyckich również (Lufthansa, Air France, American Airlines) i bylo zawsze ok. Ale uwaga na British Airways i Heathrow - tam 2 razy odmówiono mi wejścia na pokład ze spadochronem i na pytanie dlaczego - zawsze było nie bo nie i jak jak nie nadasz spadochronu na bagaż to nie lecisz - koniec dyskusji. Producenci automatów dołączają specjalne metryczki dla kontroli bezpieczeństwa - warto je ze sobą mieć - aczkolwiek nigdy nie musiałem jej pokazywać a w Londynie nawet nie chcieli na nią spojrzeć, mimo, że nalegałem :-).

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 477
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 18 lis 2016, 06:23

Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

ODPOWIEDZ