BASE cut-away

Tu można pytać i odpowiadać na kwestie związane ze skokami BASE oraz lataniu na wingsuit'ach

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

BASE cut-away

Post autor: iwan » ndz 27 lis 2016, 16:30

warte przedyskutowania
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka
Reputacja: 28
Cyfra: 0
Licencja: 007

Re: BASE cut-away

Post autor: Martinez » ndz 27 lis 2016, 20:15

Idiota roku. Jak by sie zabil, to nagroda Darwina murowana. Po co? Caly czas tego nie czaje, po co on to zrobil? Nawet jesli wszystko poszloby prawidlowo, to jaki sens to mialo miec?

Z opisu filmiku wychodzi, ze kurz i brud spowodowaly zablokowanie ciegna. Jednak czegos nie rozumiem. Co nastepuje w 1:06. Nagle pojawia sie pilocik wraz z tasma. Czy to jest czesc zapasu?
Plan the jump, jump the plan!

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Moj niewielki fanpage, zapraszam :)

Awatar użytkownika
Maciek OK
Reputacja: 5
Cyfra: 450
Licencja: PJ C

Post autor: Maciek OK » ndz 27 lis 2016, 20:47

Ja tam widzę ze urywa mu sie uchwyt wypięcia czaszy. Żółty uchwyt trzyma w reku, a prawe cięgno luźno wisi nie wypinając lewej taśmy. W 1:06 widać freebaga, czyli osłonę czaszy zapasowej. Iwan ma na swoim kanale jak jest zbudowany i jak działa spadochron zapasowy.
Mnie zastanawia jedno. To jest spadochron BASE ( 7 komór, slider z siatki) tak przypuszczam bo na żywo nigdy owego nie widziałem. To jak tam się znalazł spadochron zapasowy?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 28 lis 2016, 08:19

To nie freebag, to po prostu druga czasza BASE, którą miał użyć. Po prostu "podparł" się drugą czaszą, ale za późno, nie zdążyła się napełnić bo wpadła w pierwszą. Tylko sobie sknocił, bo pierwsza na jednej taśmie całkiem stabilnie go trzymała. Udało mu się bo czasze BASE są zazwyczaj duże, te komory, które były napełnione zwolniły go dostatecznie. Moim zdaniem to gość nie miał dość wysokości na ten "numer" i zepsuty uchwyt (który nie był do tego skonstruowany) uratował mu życie.

Ale uwaga dla skydiverów: żółte cięgna wymagają serwisowania, co kilka miesięcy trzeba je oczyścić i nasmarować, można użyć do tego WD40 można użyć silikonu od Airtec'a. To skoczek powinien robić sam, jeśli pierwszy raz to pod nadzorem instruktora, albo choć niech ktoś potem sprawdzi poprawność podłączenia zamków.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 28 lis 2016, 08:26

;) zrobię film o tym, ha

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka

Post autor: Martinez » pn 28 lis 2016, 17:41

Pozwolilem sobie na "obczajenie" tego goscia. Ma swoj kanal, ma swoja strone itp itd. Ogolnie base jumper, stuntman, dochodzi do tego parcie na szklo.
Poczytalem troche komentarzy pod ww. filmikiem. Wszyscy hejt, prawidlowo. Ale ale ale...okazalo sie, ze to nie pierwszy jego wyczyn gdzie ociera sie o smierc. Nazywaja go "Mr. 9Lives". Takze, juz za niedlugo zagosci w Hall of Fame na BFL, bo w koncu mu sie nie uda.

Wracajac do tematu. Jesli gosc poprawnie odczepil by spadochron glowny, to jak otworzyl by zapas, rsl lub jumpshack?

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 28 lis 2016, 17:45

Martinez, to sprzęt BASE tam nie ma zapasu, nie ma RSL, nie ma też skyhooka ;) Jest prosty pokrowiec na jeden spadochron, w komentarzach napisali, że widać że ma drugi pokrowiec na sobie. Ja aż tyle czasu temu filmikowi nie poświęciłem bo bardziej mnie skydiving interesuje ;)

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka

Post autor: Martinez » pn 28 lis 2016, 17:47

Tak, czaje, ze w sprzecie do base tylko jeden spadochron. Zastanawia mnie tylko jak on chcial otowrzyc drugi skoro spakowal sobie go tam.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 28 lis 2016, 18:09

Być może założył pokrowiec z czaszą w środku na pusty, którego czaszę miał odczepiać.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Post autor: fizyk » pn 28 lis 2016, 19:42

iwan pisze:w komentarzach napisali, że widać że ma drugi pokrowiec na sobie
Nie czytałem komentarzy ale widać na samym początku, że czasza jest rozpuszczona. Myślę, że mógł mieć swój główny BASE w pokrowcu a ten doczepił dodatkowo. Nie wiem w jakiś sposób prowadził linki do wyczepienia, ale w sumie to mnie też te bardzo nie interesuje.
..:: Fizyk

ODPOWIEDZ